Jak skutecznie odciąć się od hałasów? Doradzamy, jak wybrać słuchawki ochronne do pracy!

Plac budowy, lotnisko, fabryki przemysłu ciężkiego. W tych i wielu innych miejscach pracownicy narażeni są na niepożądane,głośne dźwięki. Długotrwałe przebywanie w hałaśliwym otoczeniu wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi: począwszy od permanentnego niedosłuchu, dotkliwych bólów głowy i nerwicy, a skończywszy na nadciśnieniu tętniczym i wrzodach. O trwałym To pokazuje, jak ważną kwestią jest prawidłowy dobór słuchawek ochronnych. A czym się kierować porównując poszczególne modele?

Brudne ręce nie mogą mieć kontaktu z wkładkami dousznymi. To grozi infekcją

Podstawową kwestią, jaką bierze się pod uwagę przy kompletowaniu wyposażenia roboczego i akcesoriów BHP, są warunki panujące w miejscu pracy. W przypadku kwestii ochronników słuchu ważny jest nie tylko dokładny pomiar poziomu hałasu, ale też zakres obowiązków. Innymi słowy stopień wytłumienia, jaki zapewniają konkretne słuchawki ochronne, to jeszcze nie wszystko. Liczy się także przewidywany czas spędzany w strefie hałasu, warunki atmosferyczne (temperatura, wilgotność) czy ewentualne zabrudzenia. Generalnie w miejscach gorących lepiej od słuchawek sprawdzają się zatyczki. Ale jeżeli istnieje ryzyko, że przy wkładaniu pracownik dotknie je zanieczyszczonymi palcami, trzeba znaleźć słuchawki z odpowiednio wykończonymi gąbkami nausznymi. W naszym sklepie oferujemy zestawy higieniczne i inne, przeznaczone do tego celu akcesoria.

Słuchawek ochronnych trzeba używać we właściwy sposób, aby w pełni zabezpieczały użytkownika

Niedokładnie założone, źle przylegające muszle redukują poziom tłumienia hałasu. A wiele niepozornych czynności i nawyków może niepotrzebnie luzować docisk do ucha. Przykładem takiego postępowania jest zakładanie okularów ochronnych z zausznikami. Poza tym należy jeszcze zwrócić uwagę na to, aby po skończonej pracy słuchawki pozostawić w bezpiecznym miejscu. Na przykład zawiesić na haku w prawidłowy sposób. Nawet jeżeli przy upadku pozornie nic się nie stanie, to może dojść do uszkodzeń mechanicznym. Ważne jest też, aby ochronniki słuchu trzymać w czystym, suchym miejscu i regularnie wymieniać poduszki uszczelniające. Minimum raz na pół roku. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami handlowymi Alfa i Omega oraz zapoznania się z pozostałą częścią naszej kompleksowej oferty.

Jesteśmy dystrybutorem: