Hałas może trwale uszkodzić słuch. Idealnie odizolują nas od niego słuchawki ochronne

Niektóre z miejsc pracy wiążą się z długotrwałą ekspozycją na hałas. A ta dłuższej perspektywie może doprowadzić do uszkodzenia lub nawet utraty słuchu. Sposobem na ograniczenie tego negatywnego czynnika jest wyposażenie pracowników w słuchawki ochronne, które odizolują go od źródła hałasu. Chcąc zachować najwyższe standardy BHP w przypadku tego akcesorium należy postawić na uznanych producentów, gwarantujących bezkonkurencyjną jakość produktu.

Hałas może oddziaływać organizm już przy niskim natężeniu. Im więcej decybeli, tym gorzej

35-70 – w takim przedziale decybeli hałas zaczyna mieć negatywny wpływ na działanie układu nerwowego. Może objawiać się to zmęczeniem czy kłopotami ze snem. Regularne przebywanie w hałasie o natężeniu od 70 do 85 decybeli przełoży się już prawdopodobnie na trwałe pogorszenie słuchu. Poważniejsze uszkodzenie tego zmysłu może wystąpić natomiast przy długotrwałej ekspozycji na hałas o natężeniu od 85 do 130 decybeli. Wśród jego negatywnych skutków wymienia się również: bóle głowy, rozdrażnienie, zaburzenie zmysłu równowagi, dekoncentrację, a także problemy z układem krążenia. Jednocześnie, przebywanie wśród dźwięków o nadmiernym natężeniu to codzienność pracowników wielu branż, by wspomnieć tylko o tych zatrudnionych w halach produkcyjnych, przy budowie dróg lub w transporcie (na przykład na lotniskach). Negatywny wpływ hałasu na nasze zdrowie można jednak ograniczyć za pomocą specjalistycznych słuchawek ochronnych, które będą stanowić skuteczną barierę przed intensywnymi dźwiękami. Dlatego też to akcesorium powinno na liście obowiązkowych zakupów każdego pracodawcy lub specjalisty BHP z wymienionych branż.

Przy ich zakupie słuchawek ochronnych priorytetem musi być jakość. Gwarantujemy ją w Alfie i Omedze

Jeśli chcesz zadbać o słuch – a w efekcie o zdrowie – swoich pracowników, nasz oferta na pewni spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W sklepie Alfa i Omega znajdziesz oferujemy słuchawki ochronne wykonane cechujące się najwyższą jakością wykonania i komfortem użytkowania. Nie zapominajmy, że w przypadku tego typu protektora niezawodność musi iść w parze z wygodą, bowiem zwykle pracownik nosi je przez kilka godzin. W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko standardowe i najpopularniejsze wersje słuchawek, ale również protektory nakaskowe, nahełmowe i nauszniki ochronne nakarkowe. Zakupisz u nas także nowoczesne słuchawki elektroniczne, które, poza tym że chronią przed szkodliwym dźwiękiem, monitorują też w sposób ciągły narażenie na hałas. Jako Alfa i Omega współpracujemy jedynie z renomowanymi producentami sprzętu ochronnego – możesz być pewien, że zakupione u nas produkty posiadać będą wszystkie wymagane normy i certyfikaty BHP, a przy tym nie okażą się znaczącym wydatkiem dla naszego portfela.

Jesteśmy dystrybutorem: