fbpx

O nas

Jesteśmy ogólnopolskim dostawcą środków ochrony indywidualnej i higieny pracy. Od 1991 roku zapewniamy bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych poprzez profesjonalny dobór, doradztwo i dystrybucję artykułów BHP. Do grona naszych klientów należą zakłady przemysłowe z branż: automotive, budowlanej, chemicznej, farmaceutycznej, górniczej, hutniczej, kosmetycznej, logistycznej, spożywczej, rolniczej i wielu innych. Szeroka oferta produktowa oraz wieloletnie doświadczenie pozwala nam na dopasowanie oferty do potrzeb klienta.

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa

Pomagamy pracodawcom tworzyć bezpieczne i komfortowe miejsca pracy dobierając środki ochrony indywidualnej do zagrożeń występujących na każdym stanowisku pracy. Przed wyborem środków ochrony indywidualnej rozmawiamy ze służbami BHP, pracownikami oraz działem zakupów, wykonujemy audyty stanowiskowe aby jak najlepiej poznać specyfikę pracy na każdym stanowisku pracy i zapewnić pracującym tam osobom bezpieczne, komfortowe i ergonomiczne warunki pracy. Dla każdego z naszych klientów prowadzimy szkolenia uświadamiające i instruktażowe, przekazujemy materiały edukacyjne i szkoleniowe.

Najwyższa jakość

Od początku działalności naszej firmy szczególną uwagę przykładamy do jakości oferowanych produktów i usług. Alfa i Omega jest dystrybutorem największych i najbardziej cenionych producentów środków ochrony indywidualnej na świecie. Cenimy sobie możliwość współpracy z firmami, które tak jak my na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo pracownika. Oferowane przez nas produkty spełniają najnowsze normy, posiadają odpowiednie certyfikaty i deklaracje.

Rozwiązania logistyczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów wdrożyliśmy do naszej oferty usługę magazynów konsygnacyjnych oraz automatów vendingowych. Te dwa rozwiązania pozwalają uporządkować proces zamawiania środków ochrony indywidualnej w zakładzie, co więcej wybrane produkty są zawsze dostępne w danym miejscu pracy a dodatkowo służba BHP i dział zakupów może stale kontrolować poziom zużycia środków ochrony indywidualnej.

Terminowe dostawy

Zapewnimy terminowe dostawy wysokiej jakości środków ochrony indywidualnej z naszego centrum dystrybucji zlokalizowanego w Głogowie na Dolnym Śląsku. Zamówienia naszych klientów są naszym priorytetem. Dzięki naszym własnym magazynom, flocie aut dostawczych oraz współpracy z największymi firmami kurierskimi możemy realizować zamówienia niemal natychmiast po ich otrzymaniu.

Laboratorium

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów przeprowadzamy testy środków ochrony indywidualnej w dwóch laboratoriach zlokalizowanych w Niemczach oraz współpracujemy z Centralnym Instytutem Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym oraz z Instytutem Medycyny Pracy.

Jesteśmy
dystrybutorem: